از سرگیری فروش خودرو در بورس / این خودرو برای اولین بار به بورس می آید + فیلم

در سال ۱۴۰۲ عرضه خودرو در بورس کالا دوباره ازسرگرفته شد و بهمن دیزل اولین شرکتی بود که با کامیون و کامیونت‌های تولیدی خود وارد بورس کالا شد و در ۱۲ اردیبهشت این محصول را در بورس کالا عرضه کرد.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از اکو ایران، سیبا موتور دیگر شرکتی بود که ۱۰۰ دستگاه کامیون کمپرسی تولیدی خود را در ۱۹ اردیبهشت در بورس کالا عرضه کرد و در ۲۵ اردیبهشت هم شرکت بهمن موتور قرار است که ۵۰۰ دستگاه کالا تک‌کابین و دو کابین را از طریق بورس کالا به فروش رساند.

گروه خودروسازی سایپا هم چندی پیش از واردات حدود ۳۰ هزار دستگاه اتومبیل از کمپانی چانگان خبر داد. همچنین شرکت پارس‌خودرو نیز واردات ده‌هزار دستگاه خودروی زوتی را در سال جاری برنامه‌ریزی کرده است و طبق گفته سید مهدی قاسمی معاون سایپا، قرار است این محصولات در بورس کالا عرضه شود و گروه سایپا از عرضه محصولات در بورس کالا استقبال می‌کند.

اوضاع ورود خودروهای باری به بورس کالا به‌مراتب بهتر از خودروهای سواری بوده است. رئیس سازمان بورس نیز در مورد عرضه خودرو در بورس کالا عنوان کرد که این موضوع به سیاست‌های فروش شرکت‌ها مربوط است و خودروسازان در این مورد مختار هستند.

در حال حاضر دومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صمت در حال انجام است و باید دید که آیا خودرو (سواری) این کالای پر حاشیه سال‌های اخیر باز هم می‌تواند در بورس پذیرفته شود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا