افزایش نگرانی‌ها درباره رکود اقتصاد انگلیس

بر اساس داده‌های مؤسسه اس‌اند‌پی گلوبال S&P Global که روز جمعه منتشر شد، شرکت‌های خصوصی در انگلیس، نیروی کار خود را با بیشترین سرعت از زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ به استثنای دوران همه گیری کرونا، کاهش داده‌اند.

به گزارش گروه بازار پارسینه، بر اساس داده‌های مؤسسه اس‌اند‌پی گلوبال S&P Global که روز جمعه منتشر شد، شرکت‌های خصوصی در انگلیس، نیروی کار خود را با بیشترین سرعت از زمان بحران مالی جهانی به استثنای دوران همه گیری کرونا، کاهش داده‌اند.

به گفته مؤسسه اس‌اند‌پی گلوبال، آخرین ارقام برای پیش‌بینی شاخص مدیران خرید PMI در بریتانیا به ۴۶.۸ واحد رسیده است که نسبت به رقم ثبت شده در ماه اوت یعنی ۴۸.۶ واحد کاهش نشان می‌دهد و به پایین ترین سطح در ۳۲ ماه گذشته رسیده است.

این رقم بسیار پایین تر از مرز ۵۰ بود که رشد فعالیت‌های اقتصادی را از انقباض جدا می‌کند و کمتر از انتظار اقتصاددانان بوده است.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد این مؤسسه که کارشناس بخش کسب و کار است، هشدار داد: نتایج ناامیدکننده نظرسنجی شاخص مدیران خرید برای ماه سپتامبر به این معنی است که احتمال رکود اقتصادی در بریتانیا زیاد است.

وی گفت: کاهش شدید تولید که توسط داده‌های مربوط به شاخص مدیران خرید PMI نشان داده می‌شود با انقباض تولید ناخالص داخلی با نرخ سه‌ماهه حدود ۰.۴ درصد مطابقت دارد و حرکت نزولی گسترده‌ای را که در حال شتاب است و امید چندانی به بهبودی فوری آن نمی‌رود، نشان می‌دهد.

به گفته این مؤسسه، بازار کار بریتانیا با “تحول ناگهانی” مواجه است، که شرکت‌ها را وادار می‌کند که تا کارکنان خود را با بیشترین سرعت از زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸، به استثنای دوران همه‌گیری، اخراج کنند.

ویلیامسون افزود: یک نگرانی عمده در چشم انداز (نرخ) تورم، رشد دستمزدها بوده است، اما با توجه به اینکه این نظرسنجی اکنون نشان دهنده شدیدترین کاهش اشتغال از سال ۲۰۰۹ است، قدرت چانه زنی دستمزد به سرعت در حال کاهش است.

مؤسسه اس‌اند‌پی در پایان اینگونه نتیجه گیری می کند که به طور کلی، فعالیت های تجاری بخش خصوصی در بریتانیا با سریع‌ترین نرخ از مارس ۲۰۰۹ کاهش یافته چرا که بحران هزینه زندگی و افزایش هزینه‌های استقراض باعث کاهش تقاضا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا