اقساط وام مسکن ملی مشخص شد

مبلغ وام مسکن در حالی توسط شورای عالی مسکن به 800 میلیون تومان رسیده است که هنوز سهم تسهیلات بانکی در حوزه مسکن بسیار ناچیز است.

به گزارش اقتصاد ایران، ارائه تسهیلات و وام مسکن توسط بانک ها در آخرین گزارش های منتشر شده توسط بانک مرکزی چندان وضعیت مطلوبی ندارد و بسیاری از بانک ها با وجود اقدامات انجام شده، درصد ناچیزی از تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص داده اند.

تازه‌ترین آمار منتشر شده از عملکرد بانک ها در جهش مسکن نشان میدهد که با گذشت ۳ سال از اجرای قانون جهش تولید مسکن، ۲۷ بانک و موسسه اعتباری تا کنون فقط ۲۸.۲ درصد از تسهیلات تکلیفی بخش مسکن را پرداخت کردند.

در حالی طی ۳ سال گذشته باید بیش از ۱۴۲۰ همت تسهیلات بانکی به بخش مسکن پرداخت می‌شد که فقط ۳۶۰ هزار میلیارد تومان قرارداد پرداخت تسهیلات مسکن توسط بانک‌ها امضا شده است.

این در حالیست که در هجدهمین و آخرین جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در هفته گذشته برگزار شد. وام ۸۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن مصوب شد. اگر چه این مصوبه باید به تایید شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی هم برسد و هنوز مشخص نیست در دولت چهاردهم این مصوبه اجرایی شود.

اقساط وام ملی مسکن

با اجرایی شدن این مصوبه اقساط وام ۸۰۰ میلیون تومانی در دوره ۲۰ ساله و بازپرداخت ساده ماهانه حدود ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. کار خوبی نکرد نه آقای مخبر و نه مسئولین چطور میشه وام 800میلیون را پرداخت کرد ای کاش بهتون اعتماد نمی‌کردم و در سال 1400با چهارصد میلیون صاحب خانه شده بودم هیچ کسی تو فکر ما قشر کارگر و فقیر نیست این بود حمایت

  2. دوسال درخواست وام روستایی دادم خونه خراب کردم نزدیک ۱۵تومن هزینه کارهاش کردم برج ۲میگن بهم بهم بودجه نیست الان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا