این کشور بدون ویزا شد

بانک مرکزی اندونزی به منظور کاهش اتکای این کشور به سیستم‌های پرداخت خارجی و محافظت از تراکنش‌ها در برابر اختلالات ژئوپلیتیکی، یک سیستم پرداخت کارت داخلی را جایگزین ویزا و مسترکارت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی اندونزی روز دوشنبه گزارش داد که بانک مرکزی این کشور یک سیستم پرداخت کارت داخلی را به عنوان بخشی از یک استراتژی کلان برای کاهش اتکا به سیستم‌های خارجی و محافظت از تراکنش‌ها در برابر اختلالات ژئوپلیتیکی راه‌اندازی کرده است.

در این گزارش آمده است که سیستم بین بانکی اندونزی موسوم به جی‌پی‌اِن GPN یا دروازه پرداخت ملی که برای شرکت‌ها و موسسات دولتی طراحی شده است، جایگزین ویزا و مسترکارت خواهد شد چرا که این کشور به دنبال استقلال بیشتر در زیرساخت پرداخت خود با به حداقل رساندن نقش ارائه دهندگان پرداخت خارجی است.

به گفته دیکی کارتیکیونو، رئیس بخش سیاست سیستم پرداخت در بانک مرکزی اندونزی، کارت‌های داخلی داده‌های خصوصی کاربران را در داخل این کشور پردازش می‌کنند و هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کنند.

به گفته کارتیکویونو، این کارت همچنین ویژگی‌های مورد نیاز برای موسسات دولتی را فراهم می‌کند تا پرداخت‌هایی مانند هزینه خرید کالاها، اجاره، تعمیر و نگهداری ساختمان و سفرهای رسمی را انجام دهند.

این مقام اندونزی گفت: ما در حال راه اندازی یک کارت پرداخت دولتی هستیم که آن را کارت اعتباری اندونزیایی می نامیم.

وی افزود: این کارت استفاده کارامد از بودجه را تسهیل می‌کند و با ایجاد فرصت های مختلف، کسب و کارهای متوسط و کوچک را نیز تشویق می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا