این گوشی های پرفروش ارزش خرید ندارند!

خرید یکسری از مدل‌های قدیمی و اسم ورسم‌دار از الان به بعد توجیه منطقی ندارد؛ چرایی آن را در ادامه مطلب بخوانید.

به گزارش اقتصاد ایران، عرضه گوشی‌های جدید شیائومی و سامسونگ جای یکسری از مدل‌های گردن‌کلفت و قدیمی را در بازار موبایل تنگ کرده است

 گلکسی A14 به‌خاطر قیمت‌گذاری A15 و بقیه مدل‌های جدید، همچنان دودستی به جایگاهش در بازار موبایل چسبیده، اما خرید یکسری از مدل‌های قدیمی و اسم ورسم‌دار از الان به بعد توجیه منطقی ندارد. ردمی نوت ۱۲ شیائومی که همچنان پای ثابت فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار است، یکی از مدل‌ها به‌حساب می‌آید و امثال گلکسی A04 و ردمی نوت ۱۲ که به‌ترتیب در دسته مدل‌های چهار میلیونی و ۲۰ میلیونی قرار می‌گیرند، به‌همین سرنوشت دچار شدند.

گلکسی A04 ؛ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی A04 همچنان در فهرست پیشنهادی همکاران ما به‌عنوان ارزان‌ترین گوشی هوشمند بازار حضور دارد، اما با معرفی و عرضه گلکسی A05، خرید A04 نمی‌تواند توجیه منطقی داشته باشد.

گلکسی A04 که تقریبا یک سال پیش روانه بازار شد، با ۶۴ گیگ فضای ذخیره‌سازی و چهار گیگابایت حافظه‌موقت دست‌کم چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و در یکسری از فروشگاه‌های اینترنتی معروف قیمت گلکسی A04 به چهار میلیون و ۷۰۰، ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد.

گلکسی A05 که نسل جدید A04 به حساب می‌آید و از ابتدای دی‌ماه امسال در مغازه‌های موبایل موجود شده، با همین میزان فضای ذخیره‌سازی و حافظه‌موقت تقریبا معادل A04 فروخته می‌شود.

گلکسی A05 درعوض گوشی جدیدتری است و به‌خاطر مجهز شدن به تراشه هلیو G۸۵، در بخش پردازنده تا ۴۵ درصد بهتر از A04 عمل می‌کند.

گلکسی A05 با این حال همچنان در بخش دوربین عملکرد ضعیفی مثل A04 از خودش نشان می‌دهد و اساسا از گوشی‌های اقتصادی بازار در این آیتم انتظار زیادی نمی‌توانیم داشته باشیم.

ردمی نوت ۱۲؛ هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی A15 هنوز جای A14 را تنگ نکرده، اما بدون هیچ حرف و حدیثی انتخاب بهتری از ردمی نوت ۱۲ شیائومی است.

ردمی نوت ۱۲ شیائومی در یک سال اخیر پای ثابت فهرست پرفروش‌ترین گوشی بازار بوده، اما الان با عرضه مدل‌های جدید، خرید میان‌رده اقتصادی شیائومی توضیه نمی‌شود.

قیمت ردمی نوت ۱۲ شیائومی که دقیقا اسفند پارسال روانه بازار شد، الان در کمترین حالت ممکن یعنی با ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

ردمی نوت ۱۲ با این اصاف از نظر اقتصادی درحدواندازه گلکسی A15 سامسونگ به‌فروش می‌رسد. این یکی با ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی چیزی بین هفت تا هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و به‌خاطر چیز‌هایی مثل تراشه هلیو G۹۹ در بخش پردازنده و نمایشگری از نوع سوپر AMOLED از ردمی نوت ۱۲ گزینه بهتری باشد.

گلکسی A24 ؛ ۹ میلیون تومان

گلکسی A24 به‌خاطر قیمت‌هایی که فروشنده‌ها برای گلکسی A25 تعیین کردند، همچنان مورد توجه قرار می‌گیرد، اما احتمالا طرفداران سامسونگ هم قبول دارند که درحال حاضر در رنج قیمت گلکسی A24 ، خرید ردمی نوت ۱۳ شیائومی کار عاقلانه‌تری است.

گلکسی A24 زمستان سال قبل پا به بازار گذاشت و الان بعد یک سال بسته به حافظه‌موقتی که در اختیار قرار می‌دهد بین هشت تا ۹ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. در همین بازه قیمت با ردمی نوت ۱۳ شیائومی روبرو می‌شویم که به‌عنوان میان‌رده اقتصادی جدید شیائومی و ارزان‌ترین مدل از گوشی‌های سری ردمی نوت ۱۳ پا به بازار گذاشته است.

ردمی نوت ۱۳ با ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی و قیمتی کمتر از هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار موجو است و زمانی ارزش خرید آن نسبت A24 اهمیت پیدا می‌کند که متوجه شویم، به‌جای تراشه هلیو G۹۹ به تراشه قدرتمند‌تری در بخش پردازنده به‌اسم مدیاتک دایمنسیتی ۶۰۸۰ مجهز شده است.

ردمی نوت ۱۳ به کمک همین تراشه به شکل محسوسی شارژدهی بیشتری دارد و در بخش دوربین عملکری شبیه گلکسی A24 سامسونگ نمایش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا