بلیت هواپیما را از این سایت ارزان تر بخرید

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه گرانفروشی بلیت هواپیما طبق قیمت‌های مصوب نیست، گفت که سازمان هواپیمایی کشوری به‌دنبال طراحی یک پلتفرم متمرکز برای عرضه بلیت‌ است.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش در پاسخ به اینکه آیا بلیت هواپیما کم و گران شده است، گفت: بلیت هواپیما کم نشده و قدری بیشتر هم شده است اما از مسئولان سازمان هواپیمایی خواسته‌ام که حتما باید فکری جدی درباره این موضوع اندیشیده شود؛ زیرا بلیت در شبکه‌های غیررسمی توزیع می‌شود و عده‌ای از سوداگران بلیت را گران‌تر به مردم می‌فروشند.  کسانی که با آبروی صنعت بازی می‌کنند و به این صنعت اجحاف می‌کنند هم به دستگاه قضایی معرفی شوند.

وی خاطرنشان کرد: عدادی از ایرلاین‌ها از جمله ایرلاین‌های بزرگ سقف بلیت را رعایت می‌کنند و در سایت رسمی خود بلیت را عرضه می‌کنند، ایرلاین‌های دیگر بلیت را به عوامل فروش می‌دهند که آنها هم در شبکه‌های مختلف چندلایه بلیت را عرضه می‌کنند که گرانفروشی اتفاق افتاده است. از این رو من از مسئولان سازمان هواپیمایی خواستم یک پلتفرم متمرکز ایجاد شود که بلیت‌ها را عرضه کند که سازمان هم به‌دنبال طراحی این پلتفرم است که هرچه سریع‌تر این کار انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای گران شدن بلیت هواپیما وجود ندارد، گفت: همه بلیت‌ها گران نشده، چند فقره که در سایت‌ها مشاهده می‌کنیم گران فروخته می‌شود، قیمت‌های مصوب نیست. اگر خود شرکت هواپیمایی به گران‌فروشی اقدام کند، مستقیما به تعزیرات معرفی می‌شود که شده است؛ اگر عوامل فروش و لایه‌های بعدی به بهانه‌های مختلف گرانفروشی کنند هم لغو مجوزشان در دستور کار قرار می‌گیرد و هم به مراجع رسمی قضایی معرفی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، در ماه‌های گذشته موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما که خواسته شرکت‌های هواپیمایی است، به نتیجه نرسیده و همین موضوع شائبه کمبود بلیت و گران‌فروشی توسط ایرلاین‌ها را مطرح کرده که از سوی مسئولان صنعت هوایی تکذیب شده است. با وجود این در آخرین اظهار نظرات، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد ظرف چند روز آینده مصوبه‌ای برای  پاسخگویی به مطالبات ایرلاین‌ها تصویب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا