بورس امروز ۱۳ اردیبهشت چقدر رشد کرد؟

بازار سهام که در روزهای گذشته صعود های شارپی را پشت سر گذاشته بود، همگام با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد، نسبت به روزهای گذشته پرعرضه تر دنبال شد.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از  تسنیم، بازار سهام آخرین روز کاری هفته را بر خلاف روزهای گذشته چندان پر قدرت آغاز نکرد و همگام با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد، بازار سرمایه نیز پرعرضه آغاز به کار کرد. اگرچه اقبال خریداران به سهام گروه بانکی و خودرویی بیشتر از مابقی سهام بازار بود اما کلیت بازار نسبت به روز های گذشته پر عرضه تر بود.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۳۶۰۰هزار واحدی به ۲ میلیون ۵۱۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز رشدی ۱۰هزار واحدی را تجربه کرد و توانست خود را به ارتفاع ۸۵۵هزار واحد برساند.

گفتنی است سه نماد کچاد، فملی و فارس بیشترین تاثیر در شاخص کل بورس و سه نماد وسپهر، خاور و آریا بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس داشته اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خرد در بازار امروز مورخ ۱۳اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۲۳ هزار میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان بود.

در بازار بورس امروز ۲۳۵نماد در محدوده ی مثبت و ۱۹۱ نماد در محدوده ی منفی و در بازار فرابورس ۱۹۱نماد در محدوده ی مثبت و ۱۳۶نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا