ریزش ۴ هزار واحدی شاخص بورس

امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۳ شاخص بورس ۴ هزار واحد افت کرد

به گزارش اقتصادایران، امروز بورس کاهشی شد این درحالی است که هنوز بورس تهران نتوانسته است که مسیر واقعی خود را به رخ سهامداران بکشد.

به در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه، بیش از ۷ میلیارد و ۷۹۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان در بیش از ۲۶۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴ هزار و ۲۷۸ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شپنا، وبملت و خودرو شد و در مقابل نماد‌های معاملاتی فارس، وپارس و بفجر با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ورقه به ارزش ۶ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان در ۲۱۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵۴ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۲ هزار و ۸۴۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی بپاس، آریا و زاگرس شد و در مقابل نماد‌های معاملاتی آریان، فالوم و شصدف بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا