جواد نکونام؛ منتظر هستند تا سر ما را ببرند!

سرمربی استقلال گفت: بیانیه‌ی امروز باشگاه استقلال نشان داد منتظر هستند تا سر ما را ببرند و هروقت می‌خواهند، سرمربی را اخراج کنند.

به گزارش اقتصاد ایران، جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: باید درباره شرایط استقلال توضیحاتی بدهم تا هواداران از شرایط تیم باخبر شوند. آنها صاحب و سرمایه اصلی استقلال هستند و در سرما و گرما تیم محبوب و مورد علاقه‌شان را تشویق می‌کنند.

وی افزود: هرچند در نیم فصل اول استقلال توانست قهرمان شود، اما برای من و کادرم هیچ اهمیتی ندارد، چراکه هواداران موجب شدند به قهرمانی برسیم.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: من از روز اول نیز گفتم اگر ۱۳ بازیکن نیز داشته باشم کارمان را می‌کنیم و زحمت می‌کشیم.حرف من این است که بر خلاف حرف‌هایشان رفتار کردند. بیانیه امروز نشان داد بر خلاف آن چیزی که صحبت کرده بودند، استقلال اگر چهاردهم هم بشود منتظر هستند تا سر ما را ببرند.

نامه‌ای از هیات مدیره گرفته‌اند تا هر وقت می‌خواهند، سرمربی را اخراج کنند. این مشخص است و بازیکنان استقلال به کمک هواداران نشان دادند که لیاقت قهرمانی و صدرنشینی را دارند!

نکونام تصریح کرد: خواهش می‌کنم کسی چیزی را به نام خودش سند نزند. ما از روز اول جنگ و دعوا داشتیم، بازیکنان اعتصاب کرده بودند چون به آنها پول نداده بودند. آنها می‌گفتند به شما پول نمی‌دهیم چون اعتصاب کرده‌اید. لج و لجبازی و دعوا بود، آنها می‌خواهند فقط قدرتشان را نشان بدهند.

وی درباره لغو اردوی استقلال که از سوی وی صورت گرفت، گفت: وقتی در تهران آخرین بازی خود در لیگ برتر را پشت سر گذاشتیم من به صورت رسمی گفتم که آقایان اگر بازیکن نگیرند به دوبی نمی‌رویم. قرار نبود در دوبی اردویی برگزار شود. یک پیشنهاد دادند و قرار شد دو بازی دوستانه برگزار شود ولی بازیکنی نگرفتیم.

من گفته بودم بازیکن نگیریم به اردو نمی‌رویم! بعد جلساتی با مدیرعامل تیم برگزار شد که دوباره من درخواست اردوی خارج از کشور دادم. چند کشور را پیشنهاد دادم چون به تیم کمک می‌کرد. این موضوع هم منوط به خرید بازیکن بود.

سرمربی استقلال ادامه داد: تیمی که بازیکنانش دو سال است در کنار هم بازی می‌کند و یکدیگر را می‌شناسند، نیاز به این مسائل ندارد. بازیکن جدید است که باید با شرایط و تاکتیک تیم آشنا شود، وگرنه ما نیازی به اردوی تدارکاتی نداشتیم و بازیکن جدید می‌خواهیم.

از دوشنبه هفته قبل که جلسه اول برگزار شد تا دیروز منتظر بودم که اتفاقات خوبی رخ بدهد که رخ نداد! وقتی بازیکن نخریدیم که نمی‌شود به اردو رفت. بعد از بازی با پیکان به استراحت رفتم و دو لیست به باشگاه دادم و گفتم که چه بازیکنانی را می‌خواهم. فقط می‌دانم که چند نامه زدند. مثلا می‌دانم که به باشگاه سپاهان نامه زدند و باشگاه سپاهان مخالف انتقال بازیکنش بود.

نکونام اعلام کرد: یک پرسش از شما دارم که اینجا حضور دارید؟ تیمی که بخواهد رونالدو را بخرد چه کار می‌کند؟ نامه می‌زند و مسئولی که که در آنجا نامه را می‌خواند جواب منفی می‌دهد ولی اگر مسئولی با پول نقد به آنجا برود و بگوید من می‌خواهم این بازیکن را بخرم شرایط متفاوت خواهد بود! برایتان مثال می‌زنم تیم سپاهان بازیکن عراق را می‌خواست و مسئولانش به این کشور رفتند اما ما نشستیم و می‌گوییم این بازیکن نمی‌آید و آن بازیکن نمی‌آید.

وی اظهار داشت: به من گفتند که برویم علی قلی‌زاده و علیرضا جهانبخش را بخریم. اصلا تعجب کردم و پرسیدم که مگر شما پول دارید؟ گفتند باید ستاره بخریم و من هم گفتم موافقم. گفته شد اول فصل با آنها صحبت شده ولی گفتند که نمی‌خواهند به ایران بیایند، ولی الان صحبت‌هایی انجام دادیم و برای همین اسامی آنها را در لیست گذاشتم.

سرمربی استقلال افزود: دو نفر از بازیکنانی که در لیست اول من حضور دارند در ایران هستند. به قول دوستان لیست من کهکشانی است. اگر آنها را در ابتدای فصل می‌خریدند مشکلی نبود. حداقل یک بار می‌نشستید و با این بازیکنان جلسه برگزار می‌کردید. آنها نمی‌آمدند ولی ما این زحمت را به خودمان ندادیم. استقلال باشگاه بزرگی است و دو بار قهرمان آسیا شده و باید چه بازیکنانی را جذب کند؟ رئال مادرید از کجا بازیکن می‌خرد؟

من برایتان می‌گویم، می‌رود و بهترین‌های اروپا را به خدمت می‌گیرد. آیا رئال مادرید می‌رود یک بازیکن مازاد در لالیگا را بخرد؟ یا منچسترسیتی یا منچستریونایتد. هر باشگاه بزرگی را که بگویید. ما هم یک باشگاه بزرگ از ایران هستیم و یاد بازیکن بزرگ بگیریم. مگر تیم‌های دیگر بازیکن بزرگ نمی‌گیرند؟ اول فصل چه تیمی بازیکن بزرگ نگرفت؟ اول فصل هم شما نخریدید، من که لیست دادم.

نکونام بیان کرد: در ابتدای فصل که نتوانستیم بازیکن چندانی به خدمت بگیریم و در وسط فصل هم گفتید که ستاره می‌گیریم و سقف را از بین می‌بریم، پس چه شد؟ لیست اول و لیست دوم که نشد، باز هم تکرار و تاکید می‌کنم که خود او به من زنگ زد و گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بخریم چون نیاز داریم ستاره بگیریم. یک بازیکن اسپانیایی را گفتم بگیرید، گفتند: «نه آقا، این گران است». اگر قرار باشد بازیکن خوب نگیریم که هیچی.

وی بعد این جملات را بر زبان آورد: سعید مهری ابتدای فصل قراردادش را با مدیریت جدید بست، چطور از باشگاه جدا شد؟ چه اتفاقی افتاد که جابه‌جا شد؟ به من بگویید تا از آن با خبر شوم.

سرمربی استقلال درباره بازگشت دوباره رافائل سیلوا به استقلال گفت: این بازیکن ۸۵۰ هزار دلار از استقلال طلب داشت. می‌توانستم بگویم دفاع وسط دیگری می‌خواهم، ولی همکاری کردم.

ما سیلوا را می‌گیریم بگذارید این پولی که می‌خواهیم بدهیم بیاید برای خود ما بازی کند. مثل خودشان می‌توانستم لج و لجبازی کنم تا هم بازیکن بخرند، هم این مبلغ ۸۵۰ هزار دلار را بدهند. دیدم سیلوا بازیکن با کیفیت و خوبی است و به درد تیم می‌خورد و هم به سود باشگاه است که او را بگیریم.

نکونام درباره اینکه چند بازیکن عراقی نظرش را جذب کرده است، گفت: به آنها گفتم دو سه بازیکن تیم ملی عراق باکیفیت هستند در جواب گفتند اجازه بدهید بازی‌های عراق در جام ملت‌های آسیا تمام شود. اینجا استقلال است،ما درباره استقلال حرف می‌زنیم، مگر می‌شود در استقلال فقط برای چهاردهمی بجنگیم، مگر نگفتند تیم چهاردهم بشود؟ تیم آمد و صدرنشین شد، کسی آمد مصاحبه کند و از بازیکنان تشکر کند؟

سرمربی استقلال گفت: این بازیکن را می‌خواهیم به من می‌گویند نمی‌شود، آن بازیکن را می‌خواهیم می‌گویند نمی‌شود. با مربی و مدیر پرسپولیسی یک تیم در رستوران جلسه می‌گذارند و می‌خواهند بازیکن بگیرند. آنها هم چون پرسپولیسی هستند می‌گویند نه! اصلاً من سؤال می‌پرسم آنها دنبال موفقیت استقلال هستند و به ما بازیکن می‌دهند؟ ولی بند قرارداد دارد و می‌توانند پولش را بدهند و بازیکن بگیرند.

نکونام اذعان کرد: مسائلی بین من و مدیریت است که نمی‌توانم آن را بگویم. وقتی نیم‌فصل اول برای من بازیکن نگرفتید. چطور تیم‌های دیگر می‌توانند بازیکنان یک میلیون دلاری و هشتصد هزار دلاری بگیرند؟ چطور ما که اول فصل بازیکن نگرفتیم الان هم نمی‌توانیم بازیکن بگیریم؟!

با خطیر جلسه برگزار کردم و فقط درباره بازیکن حرف زدیم. اسامی بازیکنان را روی تخته نوشتم و او عکس گرفت، واقعا خنده دار است. چرا ما باید به اردو برویم؟ سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادیم. دو بازیکن در تیم ملی داریم، دو بازیکن هم سرما خورده‌اند، بعد می‌گویند ما ۲۰ بازیکن داریم!

وی افزود: در فوتبال بازیکن داخل زمین را می شمارند نه دروازه‌بان‌ها. ما فوتبالی‌ها بازیکنانی که در زمین هستند را حساب می‌کنیم. ما چند نفر هستیم؟ سلیمی و بابایی تازه خوب شده اند. دو بازیکن هم در تیم ملی داریم. باچند بازیکن باید بروم اردو؟ من گفتم دو بازیکن از فهرستم را بگیرید آیا این خواسته زیادی است؟ آیا بازیکنان عجیب و غریبی خواسته ام؟

سرمربی استقلال گفت: اینکه چه اتفاقی افتاد تا کار به اینجا کشیده شود درباره‌اش حرف خواهم زد. من بعد از بازی آخر که در لیگ برتر به میدان رفتیم حرف نزدم.سعی کردم که باشگاه بزرگ استقلال را بزرگ نگه دارم و بازیکن بزرگ برای تیم بگیرم ولی آنها نمی‌خواستند انجام بدهند.

الان هم یکسری تحرکات انجام می‌شود که بازیکن نگیرند. بیانیه مشخص می‌کند که باشگاه و افراد حاضر در باشگاه چقدر به من علاقه دارند. به خاطر هواداران در این مدت سکوت اختیار کردم و حرفی نزدم تا آرامش در تیم حاکم باشد. آنها دوست دارند یک بمب در کشتی استقلال بیاندازند و خودشان از کشتی بیرون بروند و ما را خفه کنند.

خیلی صریح و شفاف بگویم که با من مخالف هستند. آنها دوست ندارند که در استقلال موفق باشم و صحبت‌هایی که انجام دادند مشخص می‌کند که به دنبال موفقیت استقلال نیستند.

نکونام تاکید کرد: به استعفا فکر نمی‌کنم. فوتبالی هستیم و فوتبالی فکر می‌کنیم. هواداران من را خواستند و آمدم و به عنوان یک هوادار استقلال و استقلالی آمدم و تا زمانی که می‌توانم برای تیم زحمت می‌کشم. خیلی وقت ها باید در جبهه خودمان دنبال دشمن بگردیم. دشمن بیرونی مشخص است به نفع خودش و باشگاهش کار می‌کند.

وی در پایان گفت: این تیم استقلال است و همیشه باید مدعی باشد. شاید قهرمان هم نشود، چون خیلی تیم‌ها برای قهرمانی می جنگند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا