حال سدهای تهران خوب نیست!

بارش‌های تهران در سال آبی جاری نسبت به شرایط نرمال، افتی ۴۱درصدی داشته و میزان ذخایر آبی سد‌های تهران نسبت به شرایط نرمال، ۳۲۴ میلیون مترمکعب کاهش دارد.

به گزارش اقتصاد ایران، بارش‌های تهران در سال آبی جاری نسبت به شرایط نرمال، افتی ۴۱درصدی داشته و میزان ذخایر آبی سد‌های تهران نسبت به شرایط نرمال، ۳۲۴ میلیون مترمکعب کاهش دارد.

از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم بهمن‌ماه ۶۶.۱ میلیمتر بارش در استان تهران به‌ثبت رسیده، درحالی که میزان بارش‌ها در مدت مشابه یک سال نرمال (متوسط بارش‌های درازمدت) استان‌تهران تا این زمان از سال باید به ۱۱۲ میلیمتر می‌رسید.
از اینرو بارش‌های تهران در سال آبی جاری نسبت به شرایط نرمال، افتی ۴۱درصدی داشته است.

میزان ذخایر سد‌های تهران نیز شرایط مطلوبی ندارد به‌طوری که مجموع ذخایر سد‌های پنچ‌گانه‌تهران به ۲۵۶ میلیون مترمکعب می‌رسد. ظرفیت اسمی سد‌های تأمین آب‌تهران بالغ بر یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون مترمکعب است.

همانطور که در جدول مشخص است، میزان ذخایر آبی سدهای‌تهران نسبت به شرایط نرمال، ۳۲۴ میلیون مترمکعب کاهش دارد و ۳ سد سامانه شرقی تهران، کمتر از ۲۰درصد از ظرفیت خود، آب ذخیره کرده‌اند.

درحال حاضر با وجود ۲۵۶ میلیون مترمکعب ذخایر آبی در سد‌های پنچ‌گانه تهران، ۸۶درصد مجموع ظرفیت این سد‌ها خالی و تنها ۱۴ درصد این ظرفیت پر است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا