اعلام تازه‌ترین جزئیات از سفر حج عمره

شماره عمره‌گزاران در عربستان با به نیمه رسیدن ماه رمضان، به بیش از هشت میلیون نفر رسید.

به گزارش اقتصاد ایران، براساس آخرین آمار به‌روزشدۀ وزارت حج عمره عربستان. از ابتدای فصل عمره تاکنون ۸ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۸۰ عمره‌گزار از خارج عربستان به این کشور وارد شده‌اند. از این تعداد، ۷ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۰۴ نفر عمره خود را به پایان رسانده‌اند. و حدود ۹۷۶ هزار و ۱۷۶ عمره‌گزار هنوز در عربستان هستند.

گزارش آماری وزارت حج و عمره عربستان همچنین نشان می‌دهد. سفرهای زمینی با ۹۸۰ هزار و ۵۵۶ ورود، پس از آن سفر هوایی با ۷۰۰ هزار و ۹۸۳ نفر و دریایی. با ۵۴ هزار و ۱۴۱ نفر به ترتیب پرطرفدارترین مسیر عمره‌گزاران بوده است.

فرودگاه بین‌المللی محمد بن عبدالعزیز نیز دارای یک میلیون و ۹۱۹ هزار و ۹۷۱ ورود و یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۸۴۹ خروج بوده. که میانگین جابه‌جایی آن روزانه ۶ هزار و ۵۷۹ ورود و ۵ هزار و ۶۱۳ خروج عمره‌گزاران بوده است.

این آمارها درحالی با به نیمه رسیدن ماه رمضان اعلام شده که هنوز وضعیت عمره ایرانی‌ها مشخص نشده است. درحالی که پیش‌تر مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی حج و عمره ایرانی‌ها، از تلاش‌هایی برای حضور زائران ایرانی در عمره به ویژه عمره رمضانیه پس از ۹ سال وقفه، سخن گفته بودند.

تکذیبیه سازمان حج و زیارت

– معاون سازمان حج و زیارت – لغو کامل عمره در سال ۱۴۰۲ را تکذیب کرده است و عودت هزینه کامل پرداخته شده از شنبه ۲۸ بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

قرار بود اعزام زائران ایرانی به عمره از دی‌ماه سال ۱۴۰۲ آغاز شود، که به دلیل آنچه نقص فنی و صادر نشدن مجوز به شرکت‌های هواپیمایی ایران اعلام شد، تا کنون به سرانجام نرسیده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. کارشکنی دولت عربستان و ایران باعث تعطیلی این سفر معنوی شده اراده‌ای درهردو کشور برای حج عمره وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا