خبر مهم برای متقاضیان مسکن ملی / قسط وام این افراد کاهش می یابد

مشاور وزیر راه گفت: وزارت راه وشهرسازی در تلاش است که میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن را برای دهک های یک تا سه کاهش و به صورت پلکانی کند.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید جواد سادات گفت: در حوزه مسکن کارگری تاکنون وزارت راه وشهرسازی اقدامات بسیار خوبی را در دستور کار خود قرار داده است .

به گفته مشاور وزیر راه وشهرسازی، طبق قرارداد و قانون جهش تولید مسکن برای کارگرانی که فرم ج آنها سبز باشد از طریق اراضی که دستگاه ها و شرکت های بزرگ خدماتی معرفی می کنند،   اقدام به ساخت مسکن می کنیم.

او می گوید: ساخت مسکن برای کارکنان بخش های صنعتی  اصلی ترین و مهم ترین وظیفه وزارت راه وشهرسازی است و لیست اقدامات و پیشرفت های  واحدهای مسکونی هم در این حوزه مشخص است.

سادات گفت: در طرح نهضت ملی مسکن از دو سال گذشته ثبت نام متقاضیان و پالایش آنها انجام شد و در حال حاضر عملیات اجرایی در بسیاری از بخش ها آغاز شده است.

او تاکید کرد : در تلاش هستیم که بتوانیم میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن برای دهک های یک تا سه کاهش و به صورت پلکانی تسهیلات را برای آنها کمتر کنیم.

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: برای دهک های ۴ تا ۸  طبق قانون شورای عالی پول نرخ سود تسهیلات از ۱۸ درصد به ۲۳ درصد رسیده که وزارت راه وشهرسازی در این دوره سعی کرده فشار میزان اقساط را برای دهک های یک تا سه کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا