خروج پول سنگین توسط حقیقی ها / بزرگترین ریزش تاریخ بورس رقم خورد

بازار سهام روز جاری را با تابلویی کاملا قرمز آغاز کرد به صورتی که در ۱ ساعت ابتدایی بازار شاخص کل ریزشی ۱۰۰ هزار واحدی را داشته است.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از  تسنیم، بازار سرمایه در ۱ ساعت ابتدایی روز جاری بیش از ۱۱۰ هزار واحد از ارتفاع خود را از دست داد و تابلوی معاملاتی تقریبا یک دست قرمز پیش روی معامله گران قرار گرفت. بنابراین شاخص کل بازار سهام با اصلاحی ۴ درصدی به ۲ میلیون ۳۴۱ هزار واحد رسید.همچنین شاخص هم وزن نیز با ریزشی بیش از ۳۰ هزار واحدی به ارتفاع ۸۱۰ هزار واحد رسید.

به این ترتیب لازم به ذکر است که سه نماد فولاد، فارس و فملی بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل و سه نماد مارون، آریا و کگهر بیشترین تاثیر منفی بر شاخص فرابورس را تا این لحظه داشته اند. ارزش صف های فروش تا این لحظه از بازار به ۷۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است و باید دید آیا این صف ها امروز جمع خواهند شد یا صف نشینی فروشندگان ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که وضعیت بازار سهام در روز گذشته نیز همانند امروز، به شدت منفی بود و شاخص کل در پایان روز گذشته نیز تقریبا ریزشی ۱۰۰ هزار واحدی را تجربه کرده بود.

گفتنی است در روز جاری و تا این لحظه، تعداد نماد منفی در بازار بورس ۳۴۶ و تعداد نماد مثبت ۳۶ نماد است همچنین در بازار فرابورس نیز تعداد ۲۵۵ نماد در محدوده منفی معامله میشوند و ۴۶ نماد در محدوده ی مثبت در حال معامله شدن هستند. لازم به ذکر است که ارزش معاملات تا کنون بیش از ۷ هزار میلیارد تومان است. همچنین گروه خودرو و محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را در بین صنایع به خود اختصاص داده‌اند.

نکته ای که قابل تامل در معاملات امروز این است که، ارزش بازار شرکتها از ۱۱،۹۰۰ همت به ۱۰۸۸۴ همت رسیده است و شاهد اصلاح حدود ۱۰% در کل بازار بوده ایم. همچنین در پی اصلاحات دو روز اخیر ارزش دلاری بازار ۲۰ میلیارد دلار اصلاح کرده و از ۲۲۹ میلیارد دلار به ۲۰۹ میلیارد دلار رسیده است.

خروج پول سنگین توسط حقیقی ها

به نظر می رسد تجربه ی ریزش عجیب و غریب بازار سهام در سال ۹۹، دلیل عمده ی ترس شدید معامله گران از ریزش های بازار باشد و به همین علت با اولین نشانه های اصلاح، پول سنگینی توسط حقیقی ها از بازار خارج شده است. بررسی ها نشان می دهد در معاملات روز گذشته ۴ هزار میلیارد تومان پول توسیط حقیقی ها از بازار خارج شده است که این مقدار در روز جاری و در ۱ ساعتی که از بازار سپری شده است حدود ۳ هزار میلیارد تومان است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا