خریداران مسکن از بازار ناامید شدند

یک مشاور املاک در شمال تهران می گوید طی دو هفته اخیر خریدار ملک وجود داشته اما حالا فروشندگان هستند که به دلیل نوسانات بازار عقب نشینی کرده اند .

به گزارش اقتصاد ایران، یک واسطه‌گر ملکی در منطقه یک به اکوایران می‌گوید:  طی دو هفته اخیر، خریدار و متقاضی ملک وجود دارد اما فروشنده نیست و به دلیل نوسانات دلار، اکثر فروشنده و سازنده ها دست نگه داشته‌اند و قصد فروش ندارند.

او می‌گوید: تنش‌های اخیر منطقه تاثیر محسوسی به بازار مسکن این منطقه نداشته ، اما نوسانات دلار که در آن مدت زمان اتفاق افتاده بی تاثیر نبوده است.

به گفته او، معمولا سازنده و مالکین در فروردین قیمت گذاری نمی‌کنند و تا اواخر اردیبهشت دست نگه می‌دارند تا شرایط بازار را بسنجند.

او با اشاره به اینکه در اردیبهشت و خرداد سال گذشته بازار مسکن این منطقه در رکود سنگینی قرار داشت می‌گوید، در دی ماه سال گذشته با افزایش دلار بازار با تغییراتی همراه شد و به اصطلاح گرم شد.

برای آپارتمانی با ۱۱۳ مترمربع زیربنا و ۱۶ سال ساخت، ۱۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان و در ولنجک، برای آپارتمانی ۱۹۵ متری و نوساز، ۵۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله ازگل، آپارتمانی ۱۲۲ متری و نوساز، ۱۹ میلیارد تومان و در محله نیاوران، واحدی ۱۱۷ متری و ۱۶ سال عمربنا، ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

photo_2024-04-20_13-42-15

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا