سارقان نیم میلیون دلاری تهران دستگیر شدند

دستگیری عاملان سرقت مسلحانه نیم میلیون دلاری در تهران

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از ایسنا،  متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران به جرم خود مبنی بر سرقت مسلحانه از کارمندان صرافی اعتراف کردند همچنین مقداری از پول‌های مسروقه و دو خودروی لوکس که با دلارهای سرقتی خریداری شده بود، کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری عاملان سرقت مسلحانه نیم میلیون دلاری در بلوار میرداماد خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: اسفندماه سال گذشته بود که رسیدگی به پرونده یک فقره سرقت مسلحانه منجر به تیراندازی به ارزش ۵۶۰ هزار دلار در بلوار میرداماد تهران به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده شد و درپی آن تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شده و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی ادامه داد: در بررسی‌های کارآگاهی مشخص شد، کارکنان صرافی شامل یک زن و دو مرد با خودرویی درحال انتقال یک کیف پول به مبلغ ۵۶۰ هزار دلار بودند که راکب و سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت NS سفید رنگ مسلح به دو قبضه سلاح کمری، به سمت آنها هجوم برده و درحالی که خودرو در ترافیک سنگین قرار داشته و از حرکت باز ایستاده بوده با شلیک چندین گلوله به شیشه‌های خودرو اقدام به سرقت کیف حاوی مبلغ ۵۶۰ هزار دلار کرده و متواری شده‌اند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه زن جوان در این حادثه از ناحیه دست به شدت مجروح شده بود، اظهارکرد: این کیف قرار بود توسط کارمندان شرکت مبادلات ارزی به‌دست یک صرافی در خیابان میرداماد برسد که کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی پی بردند، یکی از کارمندان شرکت پس از این سرقت مسلحانه به طرز مشکوکی ناپدید شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با روش‌های علمی متوجه شدند، کارمند شرکت با همدستی دو تن دیگر از دوستان خود اقدام به این سرقت مسلحانه کرده اما یکی از آنها به کشور همسایه گریخته است. آنان پس از دریافت این سرنخ مهم با اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه کارمند شرکت و یکی از همدستان وی را در نقاط مختلف تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، افزود: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر سرقت مسلحانه از کارمندان صرافی اعتراف کردند همچنین مقداری از پول‌های مسروقه و دو خودروی لوکس که با دلارهای سرقتی خریداری شده بود، کشف شده است.

ولیپور گودرزی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان برای استرداد دیگر متهم پرونده ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا