سهمیه قابل مبادله برق برای صرفه‌جویی در نظر گرفته شود

مدیرعامل گروه مپنا گفت: باید کاری کنیم مصرف کننده‌ بتواند از سهمیه برق همچون کالایی قابل مبادله استفاده کند، با توسعه خودرو برقی با استفاده از برق خورشیدی به شهروندانی که به این شکل در سوخت صرفه جویی کرده‌اند، معادل یا سهمیه‌ای قابل مبادله ارائه شود.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از فارس، همایش سالانه مهندسی مکانیک و صنعت نیروگاهی ایران صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
در این مراسم، عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا ضمن ابراز خشنودی از برگزاری کنفرانس‌های مهندسی مکانیک و صنعت نیروگاهی به صورت همزمان، گفت: این رویداد فرصت مناسبی برای ارائه راهکارهای مناسب برای حل مشکلات کشور است.

مدیر عامل گروه مپنا ضمن اشاره به راهکار حل مسائل اساسی کشور گفت: یکی از بزرگترین مشکلات و گره‌های کشور که هر روز نیز بزرگتر می‌شود، موضوع انرژی و اقتصاد آن است.

وی  در ارائه آمار و ارقام این حوزه ادامه داد: در آلمان هر کیلووات ساعت برق ۳۵ سنت و هر متر مکعب بنزین ۲ یورو است اما در کشور ما این ارقام متفاوت است.

علی‌آبادی صمن اشاره به راه‌حل‌های ما در حوزه انرژی تاکید کرد: سال‌هاست که این مسئله در کشور نقد می‌شود و راه‌حل‌هایی هم وجود دارد که بررسی نمی‌شود.

مدیرعامل مپنا گفت: باید کاری کنیم مصرف کننده‌ بتواند همچون کالایی قابل مبادله از سهمیه برق خود استفاده کند، با توسعه خودرو برقی با استفاده از برق خورشیدی به شهروندانی که به این شکل در سوخت صرفه جویی کرده‌اند، معادل یا سهمیه‌ای قابل مبادله ارائه شود.

وی با تشریح وخامت حوزه آب در کشور افزود: استفاده بی‌رویه و غیرعلمی از آب در حوزه کشاورزی و بسیاری موارد دیگر قابل قبول نیست و مهندسان و نخبگان باید راه‌حل‌های کارآمد در این موصوع ارائه دهند.

علی‌آبادی گفت: مهندسان مکانیک باید با علم خود راهکارهای عملی و اجرایی در این امور ارائه کنند و کنفرانس‌ها را باید تبدیل به رویدادهایی علمی و عملی کنیم که زمینه بررسی مشکلات روز کشور باشد.

وی ادامه داد: سهم ایران از نظر رتبه علمی جهان ۲درصد و در مهندسی مکانیک ۳.۴۲ درصد است.

وی افزود: مشارکت جامعه علمی در حل معضلات کشور با اهمیت است و باید بتوانیم شاهد به کارگیری پیشرفت‌های علمی در رفع نیازهای ملی باشیم.

علی‌آبادی مهاجرت نخبگان کشور را مسئله مهمی توصیف کرد و گفت: گروه مپنا تلاش در تلاش است تا جاذبه‌هایی برای نخبگان کشور فراهم آوریم و به این شکل بیش از ۶هزار نخبه کشور در این گروه مشغول به کار هستند.

مدیرعامل مپنا تاکید کرد: وجود کنفرانس‌هایی مثل این همایش نیز می‌تواند زمینه تعامل صنعتی‌ها و دانشگاهیان را فراهم کند و فرصت خوبی است که با این تعاملات دانشگاهیان هرچه بیشتر جذب صنعت کشور شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا