صعود پر قدرت بورس معاملات امروز / شاخص کل ۷۱ هزارواحد افزایش یافت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۷۱هزارواحدی روبه‌رو شد.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۲۱میلیارد و ۱۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴هزار و ۹۰۴میلیارد تومان در بیش از ۹۱۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۷۱هزار و ۸۸۲واحدی در ارتفاع ۲میلیون و ۲۸۵هزار و ۹۰۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، زامیاد و سرمایه‌گذاری شاهد با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۲میلیارد و ۵۴۹میلیون ورقه به‌ارزش ۲۴هزار و ۲۱میلیارد تومان در ۵۰۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۲۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۸هزار و ۴۸۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، ایران خودرو دیزل و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، بانک دی و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا