طلای جهانی ۹ دلار گران شد!

قیمت طلا به علت ارزان شدن دلار و بن‌بست ایجاد شده در مورد سقف بدهی آمریکا افزایش یافت و اونس جهانی به ۲۰۲۰.۲۳ دلار رسید.

  1. به گزارش اقتصاد ایران به نقل از رویترز، به دنبال کاهش ارزش دلار و بن‌بست ایجاد شده در مورد سقف بدهی آمریکا که می‌تواند نگرانی در مورد رکود اقتصادی در جهان را تشدید کند و این امر سبب شده تا سرمایه‌گذاران احتیاط کنند، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۹ دلار و ۴۶ سنت افزایش ۲۰۲۰.۲۳ دلار فروخته شد.

قیمت طلا در روز جمعه به کمترین رقم از ۵ ماه می رسیده و طی سه روز گذشته نیز کاهش یافته بود.

هان تان، تحلیلگر ارشد بازار گفت، طلا، به علت آشفتگی ناشی از مذاکرات برای افزایش سقف بدهی آمریکا و امید به عدم افزایش دوباره نرخ بهره از سوی بانک مرکزی این کشور، همچنان بالای ۲ هزار دلار بالا مانده و تقویت شده است.

‌جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفت، انتظار دارد که رهبران کنگره را در روز سه شنبه برای مذاکرات بر سر طرح افزایش سقف بدهی ملی و جلوگیری یک نکول فاجعه بار از ملاقات کند.

تان افزود، با این حال، طلا به علت وجود یک موج بزرگ خطر برآمده از توافق برای برداشتن سقف بدهی آرمیکا در کوتاه‌مدت، هنوز در معرض خطر بازگشت به سطح زیر ۲ هزار دلار است.

وی افزود، اگر بانک مرکزی آمریکا از یک افزایش دیگر نرخ بهره صحبت کند، طلا ممکن است مجبور شود، افزایش اخیر خود را از دست بدهد.

تعدادی از مقامات فدرال رزرو از جمله جروم پاول، رئیس این بانک قرار است این هفته سخنرانی داشته باشند.

بازار ۷۸.۸ درصد احتمال می‌دهد که بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره را در ماه ژوئن در سطح کنونی در حفظ کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا