عرضه مشروط خودروی فیات در سامانه یکپارچه خودرو

یک خودروی اروپایی دیگر مهمان سامانه یکپارچه فروش خودرو شد اما در دسترس متقاضیان عادی قرار ندارد.

به گزارش اقتصاد ایران، فیات تیپو کراس از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در دسترس جانبازان قرار گرفت. پیش‌تر نیز محصولاتی از برندهای بی ام و، تویوتا، نیسان و فیات پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی قرار گرفته بودند.

فیات پیتو کراس در شرایطی خود را برای واگذاری به جانبازان واجد شرایط آماده می کند که در سال گذشته اخباری در ارتباط با واردات مدل سدان این خودرو برای فروش به متقاضیان عادی شنیده می‌شد.

قیمت فیات تیپو کراس در بازه قیمتی زیر ۳۰ هزار یورو است. بنابراین متقاضیان عادی نمی توانند با توجه به محدودیت های قیمتی در نظر گرفته شده در سامانه یکپارچه فروش خودرو نسبت به انتخاب این خودرو اقدام کنند.

اما بررسی قیمت فیات تیپو (سدان) در بازار بین المللی با توجه به آپشن های آن در بازه زیر ۱۸ هزار یورویی قرار می گیرد.

عدم عرضه در سامانه یکپارچه

با این حال تا کنون عرضه فیات تیپو در سامانه فروش خودروهای وارداتی برای متقاضیان عادی منتفی بوده و مشخص نیست این خودرو در دسترس متقاضیان سامانه یکپارچه قرار گیرد یا نه؟

براساس محصولاتی که از برند فیات به ایران آمده، فیات تیپو کراس سومین محصول این برند ایتالیایی است که توانسته بعد از گذر از موانع مختلف، خود را به ویترین سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی برساند.

اولین خودروی فیات، محصول ۵۰۰ بود. فیات ۵۰۰ یک خودروی هاچ بک (بدون صندوق عقب) جمع و جور شهری است. پیش تر نیز مدل های ۲۰۱۵ آن در بازار خودروی کشور حاضر بود و طرفداران خود را داشت.

شرکت واردکننده فیات ۵۰۰ به دنبال تکرار تجربه موفق حضور مدل قدیمی‌تر این خودرو در بازار خودروی کشور بود. اما قیمت در نظر گرفته شده این محصول، فیات را تبدیل به گران‌ترین خودروی هاچ بک وارداتی تا این لحظه کرده است.

قیمت نهایی خودرو

قیمت نهایی فیات ۵۰۰ آن طور که شرکت واردکننده اعلام کرده حدود دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

فیات ۵۰۰X هیبرید دومین محصولی است که از این برند ایتالیایی در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی بارگذاری شده است. البته این خودرو تنها به جانبازان اختصاص پیدا می کند و متقاضیان عادی امکان نام نویسی برای این خودرو را ندارند.

فیات تیپو کراس هم سومین محصول این برند خودروساز اروپایی است. مشخص نیست این خودروها تنها محصولات برند فیات در بازار خودرو ایران هستند یا اینکه باز هم از سبد محصولاتی فیات، خودرویی به بازار ایران تزریق خواهد شد؟

منبع: اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا