قیمت مرغ امروز سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲

در برخی استان‌های کشور با کاهش توزیع، قیمت مرغ از قیمت مصوب خود بالاتر رفته است که در این خصوص مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت که در صورت گران‌فروشی این کالای پروتئینی، با متخلفان برخورد می‌شود.

به گزارش اقتصاد ایران،  برخی مخاطبان از کمبود و یا افزایش قیمت مرغ در محل سکونت خود گلایه داشتند که بر همین اساس خبرنگاران فارس در استان‌های مختلف وضعیت عرضه و قیمت این کالای پروتئینی را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش در برخی استان‌های کشور با کاهش توزیع، قیمت مرغ از قیمت مصوب بالاتر رفته است.

قیمت مرغ نیز در برخی مناطق به صورت میانگین بین ۷۸ تا ۱۰۰ هزار تومان است.

گزارش‌ها اما حاکی از این است که در مشهد، ایلام، زنجان، کرمان، گیلان کمبود مرغ وجود دارد. قیمت‌ مرغ در بازار برخی‌ شهرهای خوزستان به مرز یکصدهزار تومان رسیده است.

برخی شهروندان گیلانی گفتند برای تهیه مرغ باید در ساعات ابتدایی صبح به بازار مراجعه کنند و در ساعات پایانی ظهر و روز مرغی در بازار یافته نشده و یا با قیمت ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

شهروند دیگری در ایلام نیز به  گفت که در ساعات پایانی روز فروشنده‌ای، مرغی برای عرضه ندارد و وقتی علت کمبود مرغ را می‌پرسیم، اظهار می‌کند که از کشتارگاه مرغی به فروشندگان توزیع نمی‌شود.

همچنین صف‌های فروش مرغ در آذربایجان غربی که از هفته قبل خبرساز شده بود، با افزایش توزیع کنترل شد.

در همین رابطه مسعود امراللهی، مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در هیچ یک از استان‌ها گزارشی در خصوص کمبود عرضه مرغ وجود ندارد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر قیمت مصوب مرغ کیلویی ۷۸ هزار تومان است که اگر گرانفروشی رخ دهد، بازرسان ما با متخلفان برخورد خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا