قیمت هرکیلو تخم مرغ در بازار چند؟

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد که ۲۰۰ هزارتن از این میزان مازاد است.

به گزارش گروه بازار پارسینه، ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان است که کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

وی قیمت هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری برای مصرف کننده را ۵۶ هزارتومان و هر شانه را ۱۱۰ هزارتومان اعلام کرد.

نبی پور تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با احتساب مصرف داخل، بخشی از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران تخم گذار با بیان اینکه مشکلی در عرضه تخم مرغ نداریم، گفت: حذف قیمت گذاری دستوری و فروش بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا راهکار تنظیم بازار است.

او ادامه داد: بنابر پیش بینی اتحادیه تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن می‌رسد، اما پیش بینی وزارتخانه بر آن است که تولید به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال حدود ۸۹ هزارتن تخم مرغ صادر شده است.

او گفت: بر اساس برآورد تولید و میزان مصرف، مازاد تولید تخم مرغ تا پایان سال به ۲۰۰ هزارتن می‌رسد که اگر دولت دخالتی در صادرات نداشته باشد، همین میزان امکان صادرات وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا