قیمت گوشت گوسفندی در بازار مشخص شد

به گفته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، در حال حاضر هر کیلوگرم شقه گوسفندی در بازار و قصابی‌ها ۴۷۰ هزار تومان‌ به فروش می‌رود.

به گزارش اقتصاد ایران، از یکی دو روز پیش خبرهایی در فضای مجازی منتشر شده است مبنی بر اینکه‌ قیمت گوشت قرمز بیش از اندازه گران شده است.

در این خبرها، ‌تصویری خاص از یک نوع گوشت قرمز بسته‌بندیِ ‌‌تیکه شده بدون استخوان و دارای بسته‌بندی، بکار گرفته و قیمت آن هم نزدیک ۸۰۰ تا ۹‌۰۰ هزار تومان درج شده است.

در این‌باره موضوع را از رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی پیگیری کردیم، ملکی با اشاره به ‌افزایش حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته گذشته، گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم شقه گوسفندی در بازار و قصابی‌ها ۴۷۰ هزار تومان‌ به فروش می‌رود.

وی ادامه داد: مغازه‌داران هر کیلوگرم گوشت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۴۲۵ تا ۴۳۵ هزار تومان خریداری می‌کنند و با ۱۰ درصد سود به مردم می‌فروشند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: به دلیل خشکسالی‌هایی که در سال‌های گذشته وجود داشت، دام‌های مولد روانه کشتارگاه‌ها شدند و اکنون به صورت کاهش تولید، اثر خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بازار نشان می‌دهد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با رد خبر افزایش زیاد قیمت گوشت قرمز، گفت: عده‌ای از اقشار جامعه احتمالا تقاضای گوشت‌های خاص ‌دارند که راسته، پاک‌کرده‌ و بسته‌بندی شده باشد و طبیعی است که قیمت این مدل گوشت، با گوشتی که اغلب مردم از بازار و قصابی‌ها خریداری می کنند، متفاوت خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا