محکومیت سنگین دو شرکت لبنیاتی

۲ شرکت لبنیاتی به دلیل گران‌فروشی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی محکوم شدند.

به گزارش اقتصاد ایران، شهرام محسنی با اشاره به رسیدگی شعبه مهم و ملی تعزیرات حکومتی به پرونده ۲ شرکت لبنیاتی، گفت: پرونده یک شرکت لبنی به دلیل گران‌فروشی ماست دبه‌ای به ارزش ۴۸ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریالی رسیدگی و شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده، تخلف را محرز و علاوه بر ممهور کردن پروانه به مهر اول تخلف، متهم را به پرداخت هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی افزود: پرونده شرکت دیگری که در فروش شیر، پنیر یواف و ماست دبه‌ای، ۳۹ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال گران‌فروشی کرده بود در شعبه دوازدهم مهم و ملی تعزیرات حکومتی رسیدگی و با احراز تخلف، علاوه بر ممهور کردن پروانه به مهر تخلف اول، متهم به پرداخت ۹۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گفته محسنی، جهاد کشاورزی استان تهران، گزارش تخلف ۲ شرکت را برای افزایش قیمت بی‌ضابطه محصولات پر مصرف لبنی برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کرده بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از محکومیت ۴۶۲ میلیارد و ۱۶۵ میلیون ریالی یک شرکت لبنیاتی به دلیل گران‌فروشی و کم فروشی خبر داد و گفت: پرونده تخلف یک شرکت لبنیاتی برای گران‌فروشی و کم فروشی در پنج محصول به ارزش ۱۸ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال در شعبه دوازدهم مهم و ملی تعزیرات رسیدگی شد.

محسنی اظهار داشت: تخلفات این شرکت لبنی مربوط به گران‌فروشی و کم فروشی ۱۸۰ هزار کیسه شیر نایلونی ۸۰۰ گرمی، ۴۳ هزار دبه ماست ۲ کیلوگرمی و ۱۸۰ هزار عدد پنیر یواف ۳۰۰ گرمی و گران‌فروشی ۱۵۰ هزار بطری شیر کم چرب بوده است و شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده، اتهام انتسابی را محرز و علاوه بر ممهور کردن پروانه واحد به مهر تخلف اول، متهم را به پرداخت ۴۶۲ میلیارد و ۱۶۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی افزود: اردیبهشت ماه امسال نیز سازمان تعزیرات حکومتی ۲ شرکت لبنیاتی را به دلیل گران‌فروشی ۲۲۵ میلیارد ریال جریمه کرده بود.

منبع: همشهری آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا