صدور هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای آخر هفته

تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت موج ناپایدار از پنجشنبه تا ابتدای هفته آینده در منطقه البرز مرکزی است که ماهیت تندری و فعالیت محلی دارد.

به گزارش اقتصاد ایران، مدیرکل هواشناسی البرز از صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای استان خبر داد. او گفت: رگبار و رعدو برق، تگرگ و وزش باد لحظه‌ای شدید و گرد و خاک از پدیده های جوی پیش بینی شده برای البرز است.

آرش بهاروند احمدی گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت موج ناپایدار از پنجشنبه تا ابتدای هفته آینده در منطقه البرز مرکزی است که ماهیت تندری و فعالیت محلی دارد.

وی اثر مخاطره این سامانه را آب گرفتگی موقت معابر و اختلال تردد در جاده‌ها، بالا آمدن موقت آب رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، آسیب به سازه‌های موقت و سست، کاهش موقت کیفیت هوا عنوان کرد.

هشدار به شهروندان

مدیرکل هواشناسی البرز احتیاط در ترددهای شهری و بین شهری حین وقوع بارش‌های تندری و رخداد رعد و برق، خودداری از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی و دامنه کوه‌ها، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست و رعایت نکات ایمنی در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در کنار ساختمان‌های نیمه کاره، درختان کهن سال و تابلوهای تبلیغاتی، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی را ضروری دانست.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا