پرداخت ۹۵ درصد مطالبات چایکاران تا پایان فروردین

مدیر اجرایی سندیکای چای گفت: بنابر آخرین آمار ۹۵ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده و مابقی تا پایان فروردین به حساب چایکاران واریز می‌شود.

به گزارش اقتصاد ایران، صادق حسنی از پرداخت ۹۵ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: سال گذشته مجموع بهای برگ سبز خریداری شده ۱۸۶۷ میلیاردتومان بود که ۱۰۵ میلیاردتومان آن باقی مانده که پیش بینی می‌شود تا پایان فروردین این مطالبات چایکاران به حساب آنها واریز شود.

به گفته او، از مجموع ۱۷۰ کارخانه چای، تنها ۲۰ تا ۲۵ کارخانه تسویه حساب نکردند که به زودی باقی مانده مطالبات پرداخت می‌شود.

پیش‌بینی میزان تولید چای خشک در سال ۱۴۰۳

حسنی با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای از ابتدای اردیبهشت آغاز می‌شود، افزود: برآوردها حاکی از آن است که امسال میزان تولید چای خشک به ۳۶ هزارتن برسد.

مدیراجرایی سندیکای چای ادامه داد: با توجه به رسوب چای در کارخانجات, استقراض کارخانه‌ها برای پرداخت مطالبات و بدهی بانکی و بدهی سازمان چای خواستار اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی هستیم‌.

او درباره آخرین وضعیت واردات چای گفت: بنابر آمار ۱۱ ماهه ۱۴۰۲، ۳۴ هزارتن چای به کشور وارد شده است، درحالیکه ۱۱ ماهه ۱۴۰۱ رقمی بالغ بر ۱۱۱ هزارتن چای وارد شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا