ممنوعیت فروش طرح ترافیک در روزهای آلوده هوا

اعضای شورای شهر تهران دو فوریت ممنوعیت فروش طرح ترافیک در روزهای آلوده هوا در پایتخت را تصویب کردند.

به گزارش اقتصاد ایران، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز با ارائه دو فوریتی ممنوعیت فروش طرح ترافیک در روزهای آلوده هوا را روی میز بررسی قرار دادند و جعفر شربیانی در قرائت این دو فوریت گفت: با  توجه به مخاطرات آلودگی هوا بر سلامت شهروندان و تاثیر تردد خودروها بر تشدید آلایندگی هوا، شهرداری موظف است در روزهایی که از سوی کمیته اضطرار آلودگی هوا، مدارس مقطع ابتدایی تعطیل یا غیر حضوری می شود از فروش آرم طرح ترافیک روزانه ممانعت به عمل آورد و بدیهی است رفع محدودیت منوط به دایر شدن مجدد مراکز آموزشی یاد شده است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران درواکنش به انتقاد برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه عدم فروش طرح ممکن است بر میزان تحقق درآمدها تاثیر بگذارد، گفت: در روزهای آلوده پلیس و کمیته اضطرار هم به عدم فروش تاکید دارند و وقتی ما بودجه را تنظیم می‌کنیم به این موضوع توجه کرده و در سال جاری این مهم در نظرگرفته شده است.

جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی این موضوع تأکید کرد: پلیس باید در این روزها که فروش آرم ممنوع است، نسبت به اعمال قانون اعلام کند.

در ادامه این جلسه طرح دو فوریت ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک در روزهای ناسالم با ۱۷ رأی موافق به تصویب رسید.

همچنین یک فوریت بررسی نرخ‌گذاری بلیط مسیر مترو تهران- پرند در یک هفته ابتدایی فعالیت ایستگاه مترو پرند، با حداکثر آراء موافق اعضای شورای شهر تهران تصویب شد.

منبع: اکوایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا