منتظر صعود ناگهانی قیمت طلا باشیم؟

قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز جمعه در ایالات‌متحده کاهش یافت و نقره به پایین‌ترین حد خود در ۶ هفته گذشته رسید.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از ایسنا، افزایش شاخص دلار آمریکا در اواخر هفته عامل نزولی برای فلزات شد. افزایش اندک در بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده نیز برای فلزات امن اندکی منفی بود. طلای ژوئن با افت ۱۱.۵ دلاری به ۲۰۰۹ دلار و ۲۰ سنت و نقره جولای ۰.۴۵۹ دلار کاهش یافت و به ۲۳.۰۷۵ دلار رسید.

کاهش شدید در بازار نقره و نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی که باعث کاهش تقاضای مصرف‌کننده و تجاری برای فلزات می‌شود، نقره را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

قیمت معاملات آتی مس یک شبه به پایین‌ترین حد در ۵.۵ ماه گذشته رسید. تقاضای کمتر برای مس، نشان‌دهنده کند شدن اقتصاد جهانی است. همچنین، نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد رکود اقتصادی ایالات‌متحده و جهانی وجود دارد.

هدف بعدی قیمت صعودی بولز این است که در معاملات آتی ژوئن بالاتر از مقاومت و در اوج ۲۰۸۵ دلار و ۴۰ سنت در ماه مه بسته شود و هدف بعدی قیمت نزولی خرس‌ها این است که قیمت‌های آتی  به ۱۹۸۰ دلار برساند.

گاوهای نقره‌ای مزیت فنی کوتاه مدت کلی خود را در میان فروش بزرگ این هفته از دست داده‌اند و هدف صعودی بعدی قیمت ۲۵ دلار و قیمت نزولی بستن قیمت‌ها زیر سطح حمایتی ثابت در ۲۲ دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا