تکمیل مسکن مهر با تأمین اعتبار هزار میلیارد تومانی

مدیرعامل صندوق ملی مسکن گفت: هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل واحد‌های مسکن مهر باقی مانده که بخش عمده‌ای از آنها آسانسور بوده تزریق شده است.

به گزارش اقتصاد ایران، محمدرضا مهدیار اسماعیلی رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن از تکمیل امکانات واحد‌های مسکن مهر در تمامی شهر‌ها خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این میزان اعتبار صرف تهیه و تضمین ۲ هزار ۳۱۳ دستگاه آسانسور برای واحد‌های مسکن مهر می‌شود، چراکه بخش عمده‌ای از واحد‌های مسکن مهر تا به امروز به بهره برداری رسیده بود، اما فاقد آسانسور بودند.

وی ادامه داد: طبق تفاهم نامه‌ای که منعقد شده بود ۵۰ درصد این مبلغ معادل ۵ هزار میلیارد ریال به‌حساب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واریز شد و طبق تفاهم نامه‌ای که منعقد شده بود بنیاد مسکن باید تا پایان اسفند ماه سال گذشته به تمامی این تعهدات خود برای خرید تجهیزات اقدام می‌کردند.

تأمین آسانسور‌های پروژه‌های مسکن مهر

اسماعیلی با اشاره به اینکه ۵ هزار میلیارد ریال باقی مانده هم برای تأمین آسانسور‌های پروژه‌های مسکن مهر پس از هزینه کرد بخش اول و تأیید انجام کار و بر اساس پیشرفت پروژه پرداخت خواهد شد گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف به خرید تمام تجهیزات تا پایان تیر ماه امسال شده است.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن اظهار کرد: با اجرای این تفاهم نامه علاوه بر تکمیل بخشی از پروژه‌های ناتمام مسکن مهر از تولید کنندگان داخلی نیز حمایت خواهد شد و با راه اندازی این ۲ هزار و ۳۱۳ آسانسور حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل می‌شود.

تکمیل مسکن مهر با تأمین اعتبار هزار میلیارد تومانی

وی با یادآوری این موضوع که پیش از این وزارت راه و شهرسازی با همکاری وزارت صمت و وزارت اقتصاد و امور دارایی، ۹۰ هزار تن کالا، شامل چهار نوع میل‌گرد پرمصرف مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، به مبلغ حدود ۲ هزار میلیاردتومان خریداری کرد گفت: روند خرید مصالح ساختمانی برای تکمیل پروژه‌های نهضت ملی مسکن همچنان ادامه دارد و این اقدام اجازه افزایش قیمت تمام شده ساخت واحد‌ها را نمی‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا