وضعیت نهضت ملی مسکن در سال جاری

بانک مسکن از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی تا دی‌ماه جاری، برای ساخت بیش از ۲۹۹ هزار واحد مسکونی تسهیلاتی بالغ بر۴۹۲ میلیاردریال پرداخت کرده است.

به گزارش اقتصاد ایران، بانک مسکن همسو با مأموریت دولت در اجرای ابر پروژه نهضت ملی و تأمین مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه، از آغاز اجرای این طرح تا سیزدهم دیماه سال جاری برای ساخت ۳۱۴ هزار و ۵۵۹ واحد مسکونی در قالب ۴۸ هزار و ۶۴۴ پروژه قرارداد ساخت منعقد کرده است که از این تعداد، تسهیلات ساخت ۲۹۹ هزار و ۵۱۴ واحد مسکونی به سازندگان پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش؛ ۳۷ درصد از تسهیلات پرداختی بانک مسکن به خود مالکان اختصاص دارد و مابقی نیز مربوط به نهادهای معرفی کننده از جمله اداره کل راه و شهرسازی، شهرهای جدید، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام، صندوق مسکن، سازمان همیاری شهرداری‌ها و…. است.

در این مدت تعداد ۴۵۳ هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی در قالب ۷۹ هزار و ۴۹۲ پروژه به بانک معرفی شدند که ۴۳ درصد این واحدها سهم خود مالکان است.

همچنین از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا سیزدهم دی ماه سال جاری، متقاضیان تعداد یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۵۰۱ فقره حساب افتتاح کردند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا