پذیره‌نویسی پروژه بیواتانول در بورس از ۸ مهر ارائه می‌شود

سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: بیواتانول کرمانشاه به عنوان اولین طرح پروژه کشور در بورس تامین مالی و پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش گروه بازار پارسینه، عبدالوحید محمدی سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار کرمانشاه امروز در آیین معارفه عرضه سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس به عنوان نخستین شرکت سهام عام پروژه در بازار سرمایه حرفه ای شرکت بورس، اظهار کرد: طرح بیواتانول کرمانشاه با عنوان شرکت سوخت سبز زاگرس به عنوان اولین طرح پروژه کشور در بورس بهادار تهران پذیرفته و تامین مالی می‌شود.

وی ادامه داد: کار عرضه پذیره‌نویسی سهام پروژه بیوتکنولوژی کرمانشاه به منظور تامین مالی آن از طریق بازار سرمایه از شنبه، هشتم مهرماه جاری آغاز می‌شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار کرمانشاه مبلغ کل این پذیره‌نویسی را ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در مرحله اول یک‌هزار میلیارد تومان از طریق بورس تامین مالی می‌شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط مالی حال حاضر تامین این مبلغ برای واحدهای تولیدی را کاری دشوار است و گفت: کرمانشاه برای نخستین بار در کشور اولین طرح پروژه را از طریق بورس تامین مالی کرد.

محمدی این امر را قدمی در راستای مردمی سازی‌ اقتصاد دانست و گفت: بهترین و ساده‌ترین راه برای مردمی سازی اقتصاد بورس است.

وی سخنان خود را با یک خبر بورسی دیگر به پایان رساند و یادآور شد: اولین شرکت خصوصی استان نیز به زودی در بازار بورس عرضه خواهد شد.

محمد بهمن مدیرعامل بورس منطقه‌ای کرمانشاه نیز در ادامه، اظهار کرد: تاکنون پروژه‌ای در بازار سرمایه نداشته‌ایم و بیوتکنولوژی برای اولین بار در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای تهران پذیرفته شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این طرح پروژه در تلاش هستیم تا پایان سال جاری، ۵ شرکت دیگر نیز به بورس، فرابورس و بازار سرمایه وارد کنیم.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه از شنبه هفته آینده پذیره‌نویسی آغاز می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود هر کس اقدام به خرید سهمی از آن کند با سود ۱۰۰ تا ۱۴۰ درصدی از سهم خارج شود.

جهانبخش شکری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در پایان، گفت: شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه نیازمند سرمایه هستند، لذا برای تحقق این امر باید به سمت واگذاری سهام به سمت بورس پیش برویم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا