پیش‌بینی بورس فردا ۹ مهر ۱۴۰۲

بازار بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با افت همراه شد و شاخص کل بورس تهران با منفی 13 هزار واحدی به محدوده 2 میلیون و 84 هزار واحدی رسید. شاخص هم وزن نیز این رویه را داشت و با افت 3 هزار و 300 واحدی کار را تمام کرد.

به گزارش گروه بازار پارسینه، بازار بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با افت همراه شد و شاخص کل بورس تهران با منفی ۱۳ هزار واحدی به محدوده ۲ میلیون و ۸۴ هزار واحدی رسید. شاخص هم وزن نیز این رویه را داشت و با افت ۳ هزار و ۳۰۰ واحدی کار را تمام کرد.

ارزش معاملات روز جاری در بورس اوراق بهادار تهران به صورت معاملات نقد حوالی ۳ هزار میلیارد تومان بود و ارزش معاملاتی صندوق‌های قابله معامله در روز جاری بیش از ۴ هزار میلیارد تومان ثبت شد تا در مجموع ارزش همه بازارهای بورس اوراق بهادار تهران به رقمی بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برسد و که به نسبت روزهای گذشته کمی افزایشی‌تر شده است. اما رخ بازار و نقشه بازار منفی بود. نمادهای حفارس و نماد کساپا بیشترین ارزش خرید هر حقیقی را به خود اختصاص دادند و در مقابل نیز نمادهای قشهد با فروش بیش از ۱۵۰ میلیون تومانی حقیقی‌ها کار را تمام کرد.

نمادهای فولاد، فملی، شبندر و نماد بانک ملت بیشترین تأثیر منفی را روی بازار امروز داشتند و تنها نماد فارس در تلاش برای حفظ رویه مثبت بازار بود.

گروه خودرویی این لیدر سنتی بازار سرمایه امروز را با منفی به پایان برد این در حالی است که چند روز گذشته لیست جدید قیمت محصولات سایپا مشخص شده است و شرکت‌های خودرویی دیگر در سامانه یکپارچه خودرویی عرضه نمی‌کنند و همچون سنوات قبل فروش از طریق نمایندگی‌ها و خود کارخانه انجام خواهد شد.

در خبرها آمده است که رئیس بانک مرکزی عراق در خصوص پرداخت بدهی این کشور به این ایران این طور گفته است که توافقی بر سر تسویه بدهی‌های گازی عراق به ایران از طریق شیوه‌ای جدید حاصل شده است و بدهی‌های عراق به ایران از این طریق پرداخت خواهد شد.

امروز نماد زملارد در بازار سرمایه مورد استقبال قرار گرفت که این موضوع را ناشی از تجدید ارزشیابی آن می‌دانند بازار معتقد است که با انتشار رسمی گزارش هیات مدیره زملارد برای افزایش سرمایه سنگین از تجدید ارزیابی دارایی‌ها، سهام‌داران در انتظار سایر تجدیدهای زیرمجموعه شستا هستند.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به پایگاه خبری بازار سرمایه اعلام کرده است که برخی از دستورالعمل‌ها و رویه‌ها در بازار سرمایه با همکاری قوه قضائیه اصلاح شده است و ارسال پیامک‌های انبوه به سراسر کشور در خصوص جرایم بورسی و سوء استفاده کلاهبرداران موجب ارتقای آگاهی سهام‌داران و پیشگیری از ناهنجاری‌ها شده است. این سازمان برای کاهش جرم در بازار سرمایه برنامه‌ای مشترکی با قوه قضائیه دارد.

اما همچنان خبر خروج سیمان از بورس کالا داغ است و رئیس انجمن سیمان کشور اعلام کرده است که با عرضه مداوم سیمان در بورس، قیمت‌ها از کیسه‌ای ۱۳۰ هزار تومان در تابستان ۱۴۰۰ به کمتر از ۵۰ هزار تومان رسید و خروج سیمان از بورس ممکن است دوباره باعث افزایش قیمت این کالا شود. حمید فرمانی رئیس انجمن سیمان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر عنوان کرده است که سیمان رایگان هم مسکن را ارزان نمی‌کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا