پیش بینی بورس امروز سه‌شنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳

دیروز شاخص‌های بازار سهام ریزش کردند. محدودیت برق و قطع برق برخی از صنایع –مانند شرکت خودروسازی سایپا- نیز سیگنال منفی مهمی برای بازار بود.

به گزارش اقتصادایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس ۴ هزار و ۲۷۸ واحد افت کرد و به رقم ۲ میلیون و ۲۱۷  هزار و ۲۰ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳۲۶ واحد پایین آمد و در رقم ۷۰۹ هزار و ۷۰۳ واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس ۱۵۴ واحد ریزش کرد و به رقم ۲۲ هزار و ۸۴۵ رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش ۸۳۳ واحدی داشت و به سطح ۱۲۵ هزار و ۱۰۲ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، ۳۸ درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام ۶۲ درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت تولید محور خودرو (خمحور)، شرکت رادیاتور ایران (ختور) و شرکت پارس سرام (کسرام) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنعتی دوده فام (شصدف)، شرکت داروسازی آوه سینا (داوه) و شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا (سجام) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای ثفارس (شرکت عمران و توسعه فارس)، کترام (شرکت تولیدی کاشی تکسرام) و واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (حپارسا)، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، ۵۷ نماد صف خرید داشتند و ۸۰ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۵۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۴۸ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش یک درصدی به ۲۲۴ میلیارد تومان رسید.

030419

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص‌های بورس تهران ریزش کردند. شاخص کل برای دومین روز پایین آمد و به فاصله ۱۷ هزار واحدی سطح ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رسید. سطحی که به عنوان سطح مقاومت شناخته می‌شد.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای شپنا، وبملت، خودرو، فولاد و شتران ۴ هزار و ۲۷۸ واحد معادل  ۰.۱۹ درصد ریزش کرد. اما شاخص کل فرابورس ۰.۶۷ درصد و شاخص هم وزن فرابورس ۰.۶۶ درصد کاهش یافتند.

همچنین دیروز برای سومین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۳۲۳ میلیارد تومان بود. نمادهای وبملت، فملی، خودرو، شستا و فولاد بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند.

ارزش معاملات خرد سهام نیز پس از سه روز بار دیگر به کانال ۳ همت بازگشت. به نظر می‌رسد پس از واکنش مثبت بازار به ریاست جمهوری نامزد اصلاحطلب، مسعود پزشکیان، حال بازار به نقطه تعدیل رسیده است. در این میان محدودیت برق و قطع برق برخی از صنایع –مانند شرکت خودروسازی سایپا- نیز سیگنال منفی مهمی برای بازار بود.

برخی از تحلیلگران تکنیکی نیز از مقاومت در سطح ۲.۲ میلیونی حرف می‌زنند و معتقدند بازار برای رشد بیشتر به محرک دیگری نیاز دارد.

030419

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا