پیش بینی قیمت سکه و طلا ۵ مهر ۱۴۰۲

قیمت طلا و سکه امروز در بیشتر قطعات و وزن‌ها کاهشی بود. اما قیمت سکه و طلا 5 مهر 1402 چگونه پیش بینی می شود؟

به گزارش گروه بازار پارسینه، در روز جاری روند غالب در قیمت طلا و سکه نزولی بود. تنها سکه‌های بهار و گرمی از کاهش قیمت بازار فلز زرد تبعیت نکردند.

با توجه به اینکه معامله‌گران بازار ارز در انتظار وضوح اخبار سیاسی روزهای اخیر و تعیین تکلیف توافقات هسته‌ای ایران هستند، قیمت طلا و سکه نیز از بازار ارز تبعیت می‌کند. این در حالی است که دیروز قیمت دلار افزایش محدودی داشت اما روند قیمت در بازار طلا برمدار افزایش قیمت دلار قرار نگرفت و غیر از سکه بهار سایر قطعات کاهشی شدند.

فعالان بازار طلا افت تقاضا و رکود موجود در این بازار را عامل اصلی کاهش قیمت‌ها و تخلیه حباب سکه می‌دانند. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس‌ جهانی طلا به کف کانال ۱۹۰۰ دلاری نزدیک شده و با رقم ۱۹۰۷ دلار در حال معامله است.

اخبار مساعد، رونق را به بازار طلا بازمی‌گرداند؟

در همین راستا ابراهیم محمدولی با اشاره به ثبات قیمت طلا و سکه در بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت:‌ «تقاضا در بازار طلا نسبت به ایام محرم کمی بهتر شده و دلیل اصلی آن ثبات در بازار فلز زرد و نوسانات محدود قیمت دلار است. باید توجه داشت اگر دلار کاهش یابد انتظار اینکه تقاضا در بازار طلا افزایش داشته باشد، وجود دارد.»

وی تقاضا برای خرید طلا و سکه را افزایشی عنوان کرد و افزود: «داد و ستدها کمی بیشتر شده و تقاضا نسبت به ماه‌های محرم و صفر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است.»

این فعال اقتصادی به سیر مساعد اخبار سیاسی اشاره کرد و افزود: «با اخبار مربوط به آزادسازی اموال بلوکه شده ایران و مذاکرات درباره رفع تحریم‌ها، امیدواریم روند قیمت‌ها در بازار فلز زرد کاهشی شود تا بازار رونق بگیرد.»

وی با بیان اینکه اگر آرامش در بازار باشد رونق تولید و کسب و کار بهتر از گذشته خواهد شد؛ اظهار کرد: «قدرت خرید مردم برای یک گرم طلای ساخته شده که دو میلیون و ۴۵۰ تا ۲ میلیون ۶۰۰ هزار تومان است، شاید مساعد نباشد اما اگر قیمت‌ها کاهشی شود قدرت خرید مردم نیز بیشتر خواهد شد.»

افزایش محدود سکه‌های بهار و گرمی

امروز چهارم مهر قیمت سکه امامی کاهشی شد. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد و کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشت. در روز جاری سکه بهار با قیمت ۲۴ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۱۰ هزار تومانی داشت.

امروز سکه‌های نیم و ربع هر یک کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ و ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شدند.

در روز جاری سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۵۰ هزار تومانی داشت. امروز سکه‌های بهار و گرمی تنها قطعه‌های افزایشی در خانواده سکه‌ها بودند.

بازگشت مثقال طلا به کانال ۹ میلیونی

در چهارم مهر  قیمت طلا نیز کاهش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش  ۵۰ هزار تومانی با رقم ۹ میلیون و ۹۷۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۰۳ هزار تومان رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا