پیش بینی قیمت طلا و سکه ۴ مهر ۱۴۰۲

قیمت طلا و سکه امروز روند متوازنی نداشت. افزایش محدود قیمت سکه امامی و کاهش ناچیز قیمت سکه بهار آزادی، حکایت از تداوم شرایط رکودی در بازار طلا داشت. معامله‌گران نوسانات محدود قیمت دلار و رکود تقاضا را دلیل ثبات فعلی قیمت‌ها در بازار طلا می‌دانند.

به گزارش گروه بازار پارسینه، در دومین روز از فعالیت بازارهای مالی در هفته نخست مهر، قیمت طلا و سکه روند متوازنی نداشت. نوسانات قیمت در این بازار بسیار محدود بود و حکایت از پایداری شرایط رکودی در بازار طلا را داشت.

گفتنی است قیمت انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۲۵ دلار در حال معامله است.

در هفته‌های گذشته فعالان این بازار، همواره بر سایه رکود در بازار فلز زرد به واسطه ماه‌های محرم و صفر تاکید داشتند. آنها امیدوار بودند با اتمام ماه صفر، رونق به بازار طلا بازگردد اما به نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت نباید انتظار نوسانات شارپی را در این بازار داشت.

باید توجه داشت که در ماه‌های گذشته از حباب قیمتی سکه به خاطر تقاضا کاسته شده و بازیگران بازار فلز زرد پایین بودن تقاضا را نتیجه عدم توازن در قیمت‌ها می‌دانند.

ثبات در بازار طلا با مدیریت نرخ ارز

در همین راستا محمد کشتی آرا کارشناس طلا و جواهر با اشاره به تحولات بازار طلا در هفته گذشته به تجارت‌نیوز گفت: هفته گذشته بهای انس جهانی طلا ۱۰ دلار نوسان داشت و آخرین نرخ آن ۱۹۲۲ دلار بود که در مقایسه با ابتدای هفته دو دلار کاهش داشت.‌طلای جهانی در طول هفته تا مبلغ ۱۹۳۸ دلار افزایش داشت، اما در ادامه سیر کاهشی  در پیش گرفت.»

وی به سیر کاهشی قیمت سکه در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: «در آخرین معاملات شهریور، سکه طرح جدید ۴۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی ۱۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی قیمت داشتند.»

این فعال اقتصادی در خصوص  پیش‌بینی قیمت طلا و سکه خاطر نشان کرد: «با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد قیمت در بازار طلا ثابت بماند و تغییر قابل توجهی نداشته باشیم. باید توجه داشت نرخ ارز فعلا بازیگر فعالی در بازار طلاست و بنابراین پیش‌بینی می‌شود به دلیل مدیریت نرخ ارز، تغییری نیز در قیمت طلا و سکه شاهد نباشیم.»
سکه‌های امامی و گرمی کاهشی شدند

امروز ۳ مهر قیمت سکه امامی تنها قطعه کاهشی در قطعات سکه بود. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان معامله شد و کاهش ۳۷ هزار تومانی داشت.

در روز جاری سکه بهار با قیمت ۲۴ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان معامله شد و رشد ۲۰ هزار تومانی داشت.

امروز سکه‌های نیم و ربع بدون تغییر و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ و ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند.

در روز جاری سکه گرمی قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد و کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت.
حباب تمام قطعات سکه کاهشی شد

امروز  قیمت طلا افزایش محدودی داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۹ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۸۸ هزار تومان رسید.

در سومین روز مهر حباب در خانواده سکه‌ها در تمام قطعات کاهشی بود. امروز حباب سکه ‌امامی با کاهش ۱۰۲ هزار تومانی پرچمدار بیشترین مقدار افت حباب بود. حباب سکه بهار ۵۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۹ هزار تومان، ربع‌ سکه ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵۴ هزار تومان افت داشتند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا