پیش بینی یک مسئول از آینده بازار طلا

قیمت‌ها در بازار طلا طی ۲۴ ساعت گذشته به طور محسوس کاهش پیدا کرد، به طوری که هر گرم طلای ۱۸عیار در آستانه ورود به کانال پایین‌تر قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد ایران به نقل از خبرآنلاین، قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار طی ۲۴ ساعت گذشته در بازار تهران با کاهش ۷۳ هزار تومانی مواجه شد.

هر گرم طلای ۱۸عیار در حال حاضر در بازار ۲ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان قیمت دارد.

اما قیمت هر مثقال طلا بیش از ۳۲۰ هزار تومان کاهش یافت و به این ترتیب، یک میلیون و ۸۹ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

کارشناسان اعتقاد دارند که قیمت طلا به دو دلیل کاهش قیمت طلای جهانی و عقبگرد نرخ دلار، نزولی شده است. در حال حاضر اونس طلا به حدود یک هزار و ۹۸۴ دلار کاهش قیمت داشته است و دلار نیز به مرز ۵۱ هزار تومان نزدیک شده است.

به اعتقاد تحلیلگران بازار، در صورت ادامه شرایط کنونی بازار، احتمال ورود طلا به قیمت‌ها پایین وجود دارد.

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در مورد وضعیت بازار طلا و سکه می‌گوید: از ابتدای سال جاری شاهد ثبات و آرامش نسبی در بازار طلا و سکه هستیم و در این مدت نوسانات به حداقل رسیده و حتی با ورود به ماه شوال که معمولا اعیاد و مراسم‌ها بیشتر می‌شود هیچ‌گونه التهابی در بازار نداشتیم.

نادر بذرافشان ادامه می‌دهد: نوسانات بازار طلا در این مدت بین ۲ تا ۵ درصد بوده که طبیعی است و بخشی از آن به نوسانات بازار ارز، بخش دیگر به نوسانات انس جهانی طلا و بخشی هم به وضعیت عرضه و تقاضا برمی‌گردد که مجموع این عوامل در کنار هم باعث شده است ما از اواسط هفته گذشته تا به امروز روند کاهش قیمت‌ها را داشته باشیم.

بذرافشان در مورد وضعیت تقاضا در بازار طلا و سکه هم بیان می‌کند: از هفته گذشته تقاضا مقداری کاهش داشته است که بخشی از آن به طرح جدید عرضه و فروش خودرو برمی‌گردد چرا که تعدادی از مردم برای ثبت‌نام خودرو اقدام به فروش طلا و سکه‌های خود کرده‌اند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در مورد وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده هم عنوان می‌کند: در حال حاضر مردم کمی نگران هستند که این کاهش قیمت‌ها ادامه‌دار است یا ممکن است افزایش پیدا کند؟ با توجه به تجربه‌ و با توجه به اینکه ما از ابتدای سال ثبات قیمت‌ها را داشتیم می‌توان گفت در حال حاضر قیمت‌ها به ثبات نسبی خوبی رسیده و امروز هم حدود ۳۰ دلار کاهش انس جهانی طلا را شاهد بودیم.

بذرافشان تصریح می‌کند: بر این اساس، به نظر می‌رسد قیمت‌ها تثبیت شده و ما دیگر شاهد کاهش یا افزایش خاصی نخواهیم بود و هموطنان منتظر کاهش یا افزایش زیادی نباشند و در زمانی که تصمیم می‌گیرند مبادلات خود را در رابطه با خرید سکه و مصنوعات طلا انجام دهند همان لحظه انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا