کاهش سود تسهیلات مسکن ملی

طی مراسمی با حضور مدیرعامل بانک مسکن و صندوق توسعه ملی، قرارداد سپرده گذاری ۲ میلیارد دلاری با هدف حمایت از طرح نهضت ملی مسکن امضا شد.

به گزارش اقتصاد ایران، با حضور مدیرعامل بانک مسکن و مدیرعامل صندوق توسعه ملی قرارداد ۳ ساله سپرده گذاری ۲ میلیارد دلاری با هدف حمایت از طرح نهضت ملی مسکن امضا شد.

قرار است در مرحله بعدی صندوق توسعه ملی ۲ میلیارد دلار در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد. این وزارتخانه اجازه خواهد داشت از محل منابع نفتی از وزارت نفت، نفت تحویل بگیرد.

سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در این مراسم با بیان اینکه شاهد اراده دولت برای توسعه مسکن هستیم، اظهار کرد: با قرارداد امروز شرایط بسیار خوبی برای خدمتکاری به فعالان بخش مسکن فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: با منافع حاصل از این سپرده گذاری از نرخ های سود مسکن حمایتی وزارت راه و شهرسازی پشتیبانی خواهیم کرد.

اولین سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری اینکه برای اولین بار است که صندوق توسعه ملی چنین سپرده گذاری انجام می‌دهد، افزود: از این قرارداد برای توسعه فعالیت فعالان اقتصادی و کاهش نرخ سود نهضت ملی مسکن استفاده می کنیم. این حاصل کار ارزشمند دولت، رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی است که مجدانه به دنبال توسعه ساخت و ساز مسکن هستیم.

حسینی با بیان اینکه تحقق شعار امسال فقط از مسیر ساخت مسکن عملیاتی می شود، گفت:افزایش ۱۰۰ هزار هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن در راستای توسعه ساخت و ساز مسکن خواهد بود.

در این مراسم هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی طی یادداشتی به مدیرعامل صندوق توسعه ملی یادآور شد اولویت سپرده گذاری ۲ میلیارد دلاری در بانک مسکن با بخش حمل و نقل است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا